fbpx

CZY MOŻNA KARMIĆ PIERSIĄ PO ZABIEGU MAKIJAŻU PERMANENTNEGO OTOCZKI SUTKOWEJ?

✨Zabieg makijażu permanentnego otoczki sutkowej jest zwykle wykonywany u kobiet, które nie karmią piersią, ponieważ w okresie laktacji zmienia się wydzielanie hormonów i produkcja mleka, co może wpłynąć na efekt zabiegu.

✨Jeśli jednak kobieta zdecyduje się na zabieg makijażu permanentnego otoczki sutkowej przed ciążą lub po zakończeniu okresu karmienia piersią, to powinna odczekać przynajmniej 6 miesięcy przed przystąpieniem do karmienia piersią.

✨Podczas zabiegu dochodzi do przerwania ciągłości naskórka, co zwiększa ryzyko infekcji. Aby zapobiec ewentualnym komplikacjom, zaleca się, aby kobiety unikały karmienia piersią przez okres około 6 miesięcy po zabiegu.

✨Należy również pamiętać, że w czasie karmienia piersią niektóre substancje mogą przenikać do mleka matki i mogą mieć wpływ na zdrowie dziecka. Dlatego też, jeśli kobieta zdecyduje się na zabieg makijażu permanentnego otoczki sutkowej, powinna porozmawiać z lekarzem i specjalistą od pigmentacji medycznej, aby omówić wszelkie wątpliwości i uniknąć jakichkolwiek ryzyka.