fbpx

JAK DŁUGO UTRZYMUJE SIĘ EFEKT MAKIJAŻU PERMANENTNEGO OTOCZKI SUTKOWEJ?

✨Efekt makijażu permanentnego otoczki sutkowej może utrzymywać się przez wiele lat, ale czas ten może się różnić w zależności od wielu czynników. Przede wszystkim, jakość pigmentów użytych podczas zabiegu oraz umiejętności i doświadczenie osoby wykonującej zabieg, wpływają na trwałość efektu. W przypadku dobrego jakościowo zabiegu wykonanego przez doświadczonego specjalistę, efekt może utrzymać się nawet do kilku lat.

✨Jednakże należy pamiętać, że procesy naturalne w organizmie, takie jak starzenie się skóry i narażenie na promieniowanie UV, mogą wpłynąć na wyblaknięcie koloru otoczki sutkowej, co zmniejszy trwałość efektu makijażu permanentnego. Dlatego ważne jest stosowanie odpowiednich środków ochrony przeciwsłonecznej oraz unikanie nadmiernego narażenia na słońce, aby przedłużyć trwałość efektu.

✨W przypadku utraty intensywności koloru otoczki sutkowej można dokonać tzw. „odświeżenia”, czyli wykonania delikatnego uzupełnienia pigmentów. Warto jednak pamiętać, że zbyt częste uzupełnianie może prowadzić do uszkodzenia skóry, a także przyspieszać proces blaknięcia koloru. Dlatego zaleca się, aby decyzja o odświeżeniu efektu była podejmowana indywidualnie z uwzględnieniem stanu skóry i jakości poprzedniego zabiegu.