fbpx

JAKIE JEST RYZYKO ZWIĄZANE Z MAKIJAŻEM PERMANENTNYM OTOCZKI SUTKOWEJ?

Ryzyko związane z makijażem permanentnym otoczki sutkowej:

Makijaż permanentny otoczki sutkowej może mieć wiele korzyści, ale istnieją także pewne ryzyka związane z tym zabiegiem.

⚡️Infekcje: podczas pigmentacji zostaje naruszona ciągłość naskórka i wymaga odpowiedniej pielęgnacji po zabiegu.

⚡️Reakcje alergiczne: Niektóre kobiety mogą być uczulone na pigmenty używane do zabiegu, co może spowodować reakcję alergiczną, jednakże istnieje małe prawdopodobieństwo wystąpienia takiej reakcji, ponieważ pigmenty używane podczas zabiegu powinny być zgodne z Rozporządzeniem REACH.

⚡️Blizny: W niektórych przypadkach zabieg może spowodować powstanie blizn wokół brodawki sutkowej, jeśli osoba decydująca się na zabieg ma skłonności do powstawania bliznowców.

⚡️Nierównomierna pigmentacja: Zabieg może spowodować nierównomierną pigmentację otoczki sutkowej, co może być trudne do poprawienia, jeśli wykonana jest przez osobę niedoświadczoną lub bez wymaganego szkolenia w tematyce pigmentacji medycznej.

Przed podjęciem decyzji o zabiegu makijażu permanentnego otoczki sutkowej, ważne jest skonsultowanie się z specjalistą od pigmentacji medycznej w celu omówienia indywidualnego ryzyka i korzyści związanych z zabiegiem.