fbpx

CZYM JEST PIGMENTACJA OTOCZKI SUTKOWEJ?

✨Pigmentacja otoczki sutkowej może być kosmetycznym problemem dla niektórych kobiet, zwłaszcza gdy otoczka sutkowa jest nierównomiernie pigmentowana lub ma jasny kolor, co może wpłynąć na estetykę piersi. W takim przypadku kobiety mogą rozważyć zabieg makijażu permanentnego otoczki sutkowej.

✨Makijaż permanentny otoczki sutkowej jest to procedura polegająca na wprowadzeniu pigmentu pod skórę wokół brodawki sutkowej w celu wyrównania koloru otoczki sutkowej lub nadania jej ciemniejszego koloru. Zabieg ten jest wykonywany przez specjalnie przeszkolonych linergistów i wymaga użycia specjalistycznych pigmentów.

✨Przed przystąpieniem do zabiegu, pacjentka powinna przeprowadzić konsultację z linergistką lub specjalistą od makijażu permanentnego, aby omówić oczekiwania i ryzyka związane z zabiegiem. Podczas zabiegu, pigment jest wprowadzany pod skórę za pomocą igły lub maszynki do makijażu permanentnego, w zależności od preferencji specjalisty i techniki wykonywania zabiegu.

✨Zabieg makijażu permanentnego otoczki sutkowej jest zwykle przeprowadzany w celach estetycznych i nie ma wpływu na zdrowie piersi lub funkcje karmienia. Jednakże, podobnie jak w przypadku każdego zabiegu, istnieje pewne ryzyko związane z zabiegiem, takie jak infekcje lub reakcje alergiczne.

✨Dlatego też, przed przystąpieniem do zabiegu, ważne jest, aby skonsultować się specjalistą od makijażu permanentnego, aby omówić indywidualne ryzyko i korzyści związane z zabiegiem