fbpx

JAKIE SĄ ZALECENIA DOTYCZĄCE PIELĘGNACJI PO ZABIEGU PIGMENTACJI OTOCZKI SUTKOWEJ?

Po zabiegu makijażu permanentnego otoczki sutkowej konieczna jest odpowiednia pielęgnacja, aby uniknąć powikłań i zapewnić jak najlepsze efekty. Poniżej przedstawiamy kilka zaleceń dotyczących pielęgnacji po zabiegu:

✨Unikaj kontaktu z wodą przez co najmniej 24 godziny po zabiegu. Nie myj sutków, nie bierz kąpieli, nie korzystaj z basenu lub sauny.

✨Stosuj kremy przyspieszające gojenie. Można stosować specjalne kremy przyspieszające gojenie, które pomogą w regeneracji skóry.

✨Unikaj intensywnych aktywności fizycznych przez co najmniej 2-3 dni po zabiegu, aby uniknąć nadmiernego pocenia się i zwiększonego ryzyka infekcji.

✨Stosuj odpowiednią odzież. Noszenie odpowiedniej odzieży może pomóc w ochronie skóry i uniknięciu drażnienia.

✨Unikaj słońca i lamp solarium. Skóra po zabiegu jest bardzo wrażliwa i podatna na poparzenia słoneczne i uszkodzenia.

✨Unikaj stosowania kosmetyków na piersiach. Stosowanie kosmetyków na skórze wokół piersi może wpłynąć na trwałość efektu makijażu permanentnego.

W przypadku wystąpienia jakichkolwiek niepokojących objawów, takich jak zaczerwienienie, obrzęk, pieczenie lub ból, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem lub specjalistą od makijażu permanentnego. Warto pamiętać, że odpowiednia pielęgnacja po zabiegu jest kluczowa dla uzyskania najlepszych efektów i uniknięcia powikłań.