fbpx

JAK CZĘSTO TRZEBA ODNAWIAĆ MAKIJAŻ PERMANENTNY?

✨Częstotliwość odnawiania makijażu permanentnego zależy od wielu czynników, takich jak indywidualna szybkość regeneracji skóry, typ skóry, styl życia, a także od rodzaju pigmentacji.

✨Zazwyczaj jednak, makijaż permanentny utrzymuje się od 1,5 do 2 lat, a czasami nawet dłużej. Po tym czasie zwykle pigment zaczyna blaknąć i traci intensywność, co powoduje, że makijaż staje się mniej wyraźny i naturalny.

✨Warto jednak pamiętać, że nawet jeśli pigmentacja jest nadal widoczna, to po pewnym czasie może nie odpowiadać naszemu obecnemu stylowi czy preferencjom dotyczącym makijażu. Dlatego, niektórzy decydują się na odświeżenie makijażu permanentnego wcześniej, niż upłynie 2 lata.

✨Podczas odświeżania makijażu permanentnego, zazwyczaj nie jest wymagane wykonanie pełnego zabiegu, a jedynie uzupełnienie utraconych pigmentów. W przypadku brwi, odświeżenie można przeprowadzić co około roku, a w przypadku ust – co około 1,5-2 lat. Jednakże, czas ten może się różnić w zależności od indywidualnych potrzeb i stylu życia.