fbpx

Zalecenia dotyczące makijażu permanentnego ust u osób z tendencją do występowania opryszczki na ustach.

Makijaż permanentny w gabinecie Hatszepsut Beauty Permanent Makeup & Wellness.

✨Opryszczka to infekcyjna choroba skóry, która jest wywoływana przez wirusa opryszczki pospolitej. Choroba ta charakteryzuje się występowaniem pęcherzyków na skórze, które mogą powodować ból, swędzenie i pieczenie.

✨Makijaż permanentny ust to zabieg kosmetyczny, podczas którego pigment jest wprowadzany pod naskórek i dochodzi do przerwania jego ciągłości. Takie uszkodzenia skóry mogą osłabić jej naturalną odporność, co z kolei może sprzyjać wystąpieniu opryszczki.

✨Jeśli masz skłonność do opryszczki na ustach, to przed wykonaniem makijażu permanentnego ust warto skonsultować się z lekarzem. Lekarz może przepisać specjalne preparaty antywirusowe lub zalecić odłożenie zabiegu na czas, gdy opryszczka nie występuje, szczególnie w okresie jesienno-zimowym, gdy infekcje wirusowe ust są sporadyczne.

✨W przypadku, gdy już posiadasz makijaż permanentny ust, a na skórze pojawią się objawy opryszczki, należy natychmiast zastosować leczenie przeciwwirusowe i unikać manipulowania skórą wokół ust. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości lub niepokojących objawów, należy skonsultować się z lekarzem.