fbpx

Co to jest makijaż permanentny powiek?

Hatszepsut Beauty Permanent Makeup & Wellness - Warszawa

✨Makijaż permanentny powiek, zwany również makijażem permanentnym oka, to innowacyjny zabieg kosmetyczny polegający na wprowadzeniu trwałego pigmentu pod skórę powiek. Technika ta jest coraz bardziej popularna wśród kobiet, które chcą uzyskać trwały i intensywny efekt makijażu oka, bez konieczności codziennego nakładania kosmetyków.

✨Kreska na powiece, która jest jednym z najpopularniejszych wariantów makijażu permanentnego powiek, może przybierać wiele różnych form – od cienkiej, delikatnej kreski, po bardziej wyraziste i dramatyczne linie. Najczęściej jednak kreska ta ma jednolitą grubość, która podkreśla kształt oka i dodaje mu głębi. Zabieg ten jest szczególnie popularny wśród kobiet, które mają problemy z nakładaniem codziennego makijażu, na przykład z powodu alergii, zaburzeń widzenia lub braku czasu.

✨Po zabiegu makijażu permanentnego powieki mogą wystąpić lekkie obrzęki i zaczerwienienie, jednak te objawy zwykle ustępują po kilku dniach. Ważne jest, aby przestrzegać zaleceń linergistki dotyczących pielęgnacji skóry w okolicy oczu, aby uniknąć powikłań.

✨Makijaż permanentny powiek może utrzymywać się od kilku miesięcy do kilku lat, w zależności od indywidualnych warunków skóry i stylu życia. W razie potrzeby można go odświeżyć lub usunąć za pomocą specjalnych removerów, które są bezpieczne dla skóry.